I nošení ponožek má svá pravidla!

Vězte, že i takové ponožky vám mohou pokazit jinak dokonalý outfit. Představujeme vám tedy ponožková pravidla, které byste měl respektovat, pokud nechcete být pro své okolí za burana. Stále se setkáváme s tím, že celá řada mužů dokáže pohřbít jakýkoliv model tím, že si k němu oblékne naprosto nemožné ponožky. Měli byste si proto uvědomit, že určité ponožky se hodí jen pro konkrétní příležitost a ke konkrétním modelům byste měli nosit výhradně ponožky ve zcela jasných barvách. Osvojte si základní ponožková pravidla:

legrace

Bílé ponožky zásadně jenom na sport
Nejzákladnější pravidlo ohledně ponožek praví, že bílé ponožky jsou výhradně a pouze na sport. Pokud nechcete být považováni za rádobymafiána, který zamrzl v osmdesátých letech, nikdy a za žádných okolností si nesmíte obléci bílé (ale ani světlé) ponožky k obleku. Po bílých ponožkách sáhněte samozřejmě v případě, pokud se chystáte na tenis, golf, squash a další sportovní aktivity, u nichž se očekává, že bílé ponožky vydrží alespoň rámcově bílé.

Oblek vyžaduje oblekové ponožky
Je to zcela jednoduché; pokud si na sebe obléknete oblek, neexistuje jiná varianta, než si k němu obléci i oblekové ponožky. Sportovní ponožky (libovolné barvy – i ty tmavé) v kombinaci s oblekem jsou neospravedlnitelným prohřeškem proti etiketě. Důvod je zcela jednoduchý; sportovní ponožky mají zcela jinou texturu a vyrábí se obvykle i z jiných materiálů než bavlněné, slabé ponožky, které jsou určeny speciálně do obleku.

boty

Slaďte ponožky s kalhotami, nikoli botami
Ať už nosíte sportovní nebo formální kalhoty, kromě džínů, slaďte barvu svých ponožek vždy s kalhotami a nikoli s botami. Černé kalhoty byste měli nosit zásadně jen s černými kalhotami, zatímco hnědé kalhoty s hnědými ponožkami a tak dále. Snažte se mít ve skříni stejné odstíny ponožek jako kalhot a pokud si nejste jisti výběrem, vždy sáhněte raději po tmavším odstínu než po světlejším.

Summary